Czesław Mozil – nawrócony kawaler

Człowiek pełen ukrytych nostalgii i pragnień, rozerwany początkowo między Polską a Danią, znalazł swoje miejsce na ziemi i w ramionach ukochanej żony Dominiki. Jaka była jego droga do stabilizacji?

Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia, które on prowadzi – jednak Czesław Mozil kieruje się zasadą „nic co ludzkie nie jest mi obce”. Lata nastoletnie przeżył na obczyźnie w niewielkim nordyckim kraju, gdzie zdobył wykształcenie muzyczne. Złośliwi mogą sugerować, że przyjechał do Polski, ponieważ nie zdołał tam zrobić kariery. Sam przyznaje, że Dania to za mały kraj, by osiągnąć sukces jednak nie dlatego wrócił. Dzieciństwo spędził w Polsce i zbyt kochał swoją ojczyznę, by nie wrócić gdy tylko miał okazję. 

Gdy życie gwiazdy nie przynosi szczęścia.  

Choć Czesław Mozil osiągnął w Polsce prawdziwy sukces. Wydał wiele albumów, z którego kilka pokryło się platyną, jednak życie go nie rozpieszczało. W Danii był synem imigrantów zatem też imigrantem, „nie swój”. W Polsce z kolei odznaczał się duńskim akcentem i wielu też z tego powodu nie akceptowało go jako „prawdziwego Polaka”. Ukojenia szukał w alkoholu i używkach a także w kobiecym towarzystwie. W końcu po wielu latach obecności na polskim rynku muzycznym czuje się już dużo pewniej. Ożenił się i choć kategorycznie zaprzecza, jakoby chciał zostać w przyszłości tatą –  to jego mottem powinno być powiedzenie: nigdy nie mów nigdy. 

Człowiek pełen ukrytych nostalgii i pragnień, rozerwany początkowo między Polską a Danią, znalazł swoje miejsce na ziemi i w ramionach ukochanej żony Dominiki. Jaka była jego droga do stabilizacji? Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia, które on prowadzi – jednak Czesław Mozil kieruje się zasadą „nic co ludzkie nie jest mi obce”. Lata nastoletnie przeżył…