Pani lato. Jaki to typ urody? Cechy, cera, kolory

Odkąd w sferze modowej pojawiło się klasyfikowanie typów urody na zasadzie tzw. pór roku, wiele osób pyta „Pani lato. Jaki to typ urody?”, „Czym wyróżnia się pani jesień”? czy „Jakim jestem typem urody?. Sprawdźmy, czym dokładnie charakteryzuje się uroda określana jako pani lato i jakie barwy dobierać do stylizacji odzieżowych i wizażu przy tym rodzaju cery.

Pani lato. Jaki to typ urody?

Przede wszystkim osoby wpisujące się kolorystycznie do rodzaju lata, wyróżniają się:

  • Jasną cerę o delikatnej, blado-beżowej lub mlecznej tonacji. Odcienie: szarawa, różowe i chłodno błękitne
  • Piegami w tonacji szaro-brązowej, ale nie jest to warunek konieczny. Niektóre panie lato nie mają piegów wcale!
  • Włosami w barwach od platynowej, przez jasne i ciemnobrązowe szatynki, aż po brunetki. W tym ostatnim kolorze włosa mowa o brunetkach z włosami lekko szarymi, raczej nie idealnie czarnymi
  • Oczami szarymi, szaro-niebieskimi, niebieskimi wpadającymi w błękit, ale i szaro-zielonymi oraz szaro-piwnymi. Zwróćmy tu uwagę na ważny element łączący: dominacja szarości!
  • Białkami oka, które nie kontrastują mocno z tęczówką. Są raczej mleczne niż białe

Pani lato powinna unikać w stylizacjach barw mocno jaskrawych, zbyt nasyconych kolorami ale i rezygnację z czerni, która przy tym typie urody nie pozwala wydobyć całego jego piękna.

Wskazane: pudrowe róże, pastelowe żółcie, mleczne brązy, błękity (nie ostre!) oraz barwy stalowe, grafitowe, miętowe. Z mocniejszych natomiast dobrze pasowała będzie czerwień przypominająca wino.

Odkąd w sferze modowej pojawiło się klasyfikowanie typów urody na zasadzie tzw. pór roku, wiele osób pyta „Pani lato. Jaki to typ urody?”, „Czym wyróżnia się pani jesień”? czy „Jakim jestem typem urody?. Sprawdźmy, czym dokładnie charakteryzuje się uroda określana jako pani lato i jakie barwy dobierać do stylizacji odzieżowych i wizażu przy tym rodzaju…