Karolina Gruszka – filmografia

Karolina Gruszka to utalentowana polska aktorka, której kariera obejmuje zarówno produkcje krajowe, jak i międzynarodowe. Jej wszechstronne umiejętności aktorskie, charyzma i zaangażowanie w każdą rolę sprawiają, że jest jedną z najbardziej szanowanych postaci w polskim środowisku filmowym. Poniżej przedstawiamy przegląd filmów, w których Karolina Gruszka wzięła udział.

  1. „Co gryzie Gilberta Grape’a” (1993) – W wieku zaledwie 14 lat Gruszka zadebiutowała na dużym ekranie u boku Johnny’ego Deppa w tej kultowej amerykańskiej produkcji. W filmie wcieliła się w postać Becky, dziewczyny, która przybywa do małego miasteczka i wpływa na życie głównego bohatera.
  2. „Kochaj i rób co chcesz” (1997) – W tym polskim dramacie Gruszka zagrała u boku Cezarego Pazury. Film opowiada historię grupy przyjaciół, którzy próbują znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym pokus i wyzwań.
  3. „Jasminum” (2006) – W tej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego Karolina Gruszka odegrała główną rolę, wcielając się w postać Jasminy. Film opowiada historię tajemniczej kobiety, która mieszka w lesie i prowadzi samotne życie.
  4. „Nad życie” (2012) – Gruszka zagrała w tym polskim filmie obok Zbigniewa Zamachowskiego. Opowiada on historię mężczyzny, który dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory, i postanawia spełnić swoje marzenia zanim umrze.
  5. „Sekret” (2007) – W tej produkcji Gruszka wcieliła się w postać polskiej poetki, Wisławy Szymborskiej. Film opowiada historię miłosnego trójkąta między poetką, jej mężem i młodym pisarzem.
  6. „Body/Ciało” (2015) – W tej kontrowersyjnej produkcji Gruszka odegrała jedną z głównych ról. Film porusza temat anoreksji i obrazu ciała, ukazując historię kobiety, która zmaga się z tą chorobą.
  7. „Zimna wojna” (2018) – Ta międzynarodowa produkcja w reżyserii Pawła Pawlikowskiego przyniosła Gruszce międzynarodowe uznanie. W filmie wcieliła się w postać Zuli, śpiewaczki ludowej, której losy splatają się z tymi Polski i Francji w czasie zimnej wojny.

Więcej o aktorce można przeczytać w artykule

Karolina Gruszka to utalentowana polska aktorka, której kariera obejmuje zarówno produkcje krajowe, jak i międzynarodowe. Jej wszechstronne umiejętności aktorskie, charyzma i zaangażowanie w każdą rolę sprawiają, że jest jedną z najbardziej szanowanych postaci w polskim środowisku filmowym. Poniżej przedstawiamy przegląd filmów, w których Karolina Gruszka wzięła udział. „Co gryzie Gilberta Grape’a” (1993) – W wieku…