Dieta ketogeniczna efekty estetyczne i zdrowotne

Marzenie o szczupłej sylwetce nie okupionej dolegliwościami zdrowotnymi towarzyszy nam od dawna. Jedną z diet, które wykorzystywane są nie tylko w celu zredukowania wagi, ale również jako wspomaganie w leczeniu chorób jest dieta ketogeniczna. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych diet, stosowanych przez sportowców, ale również zalecaną przez lekarzy ze względu na pozytywne efekty jej stosowania.

Efekty zdrowotne diety ketogenicznej.

Dieta ketogeniczna w swoim pierwotnym założeniu została stworzona dla dzieci z padaczką lekooporną i miała łagodzić objawy choroby. Obecnie w wyniku badań odkryto pozytywne działanie stosowania diety ketogenicznej w wypadku innych chorób.

1) padaczka – zmniejszenie częstotliwości napadów padaczkowych.

2) cukrzyca – wpływa na obniżenie podaży glukozy i zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę.

3) zaburzenia metabolizmu – regulacja gospodarki tłuszczowo-węglowodanowej.

Efekty estetyczne diety ketogenicznej.

Pierwotnie przeznaczona do wspomagania leczenia. Obecnie dieta ketogeniczna stała się jedną z najpopularniejszych diet odchudzających. Stosowana umiejętnie i ściśle według wskazań lekarza pozwala schudnąć nawet 1kg tygodniowo. Co gwarantuje psychiczny komfort z zauważalnych efektów diety nie powodując równocześnie spustoszenia w organizmie. Pozwalając równocześnie ciału na dostosowanie się do nowego rozmiaru, dzięki czemu można uniknąć nieestetycznie zwisającej skóry, która często bywa efektem zbyt szybkiego chudnięcia.

Dieta ketogeniczna to dobry wybór dla osób zmagających się z cukrzycą i zaburzeniami metabolizmu, które chcą (muszą) schudnąć. Przeprowadzona zgodnie z zaleceniami lekarza może przynieść tylko korzyści.

Marzenie o szczupłej sylwetce nie okupionej dolegliwościami zdrowotnymi towarzyszy nam od dawna. Jedną z diet, które wykorzystywane są nie tylko w celu zredukowania wagi, ale również jako wspomaganie w leczeniu chorób jest dieta ketogeniczna. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych diet, stosowanych przez sportowców, ale również zalecaną przez lekarzy ze względu na pozytywne efekty jej stosowania.…