Wyspa Man – raj dla fanów motoryzacji

Jazda bez limitów prędkości? Wyspa Man

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie tylko na niemieckich autostradach możliwa jest jazda bez żadnych ograniczeń prędkości. Kolejnym miejscem tego typu jest położona pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią Wyspa Man. 

Znane imprezy sportowe

Wyspa Man gości sportowców z całego świata głównie podczas prestiżowego Isle of Man TT. Są to motocyklowe wyścigi, gdzie oprócz umiejętności bardzo ważna jest także odwaga – ilość śmiertelnych ofiar na przestrzeni ostatnich stu lat (od 1907) wynosi aż 151. Całkowita ilość ofiar we wszystkich dotychczasowych imprezach sportowych wyspy to 260 osób. Oprócz Isle of Man TT, na Man odbywały się także, m.in.,  Manx Grand Prix oraz Clubman TT. 

Co na to ludzie?

Mieszkańcy Man stoją murem za utrzymaniem prawa o braku jakiegokolwiek limitu prędkości na drogach publicznych ich wyspy. Uważają, że to doskonały sposób na poprawę swoich umiejętności operowania gazem i kierownicą. Dzięki większej odpowiedzialności nabywają także większej rozwagi. To świetny sposób na reklamę – właśnie z tego powodu wyspa jest rozpoznawalna na całym świecie. Dowodem niezmiennej decyzji mieszkańców jest też to, że w czasie ostatnich kilkunastu lat przeprowadzano referenda – większość osób opowiedziała się za utrzymaniem aktualnie obowiązujących przepisów.

Jazda bez limitów prędkości? Wyspa Man Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, nie tylko na niemieckich autostradach możliwa jest jazda bez żadnych ograniczeń prędkości. Kolejnym miejscem tego typu jest położona pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią Wyspa Man.  Znane imprezy sportowe Wyspa Man gości sportowców z całego świata głównie podczas prestiżowego Isle of Man TT. Są to motocyklowe…