Mini Cooper S

Mini Cooper S to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez brytyjską firmę Mini. Pierwsze modele Mini Cooper S pojawiły się na rynku w 2001 roku. Od tego czasu samochód był wielokrotnie odświeżany. Ostatnia modernizacja miała miejsce w 2014 roku.

Mini Cooper S R56 – dane techniczne

Jeden z najpopularniejszych sportowych hatchbacków na świecie. Auto zostało zaprojektowane przez firmę BMW, a produkowane jest przez znaną na całym świecie firmę Mini. Samochód zyskał dużą popularność dzięki niskiej masie własnej, dobrej dynamice oraz zwrotności.

Nowy Mini Cooper S R56 został wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, który generuje moc 184 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 260 Nm i jest dostępny już od 1750 obr./min. W zależności od wersji Mini Cooper S R56 może rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie od 6,8 do 7,2 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Zewnętrznie nowy Mini Cooper S R56 niewiele różni się od poprzedniej wersji. Zmieniono jednak kilka detali, takich jak nowe reflektory, zderzaki czy dwukolorowe lusterka. W środku znajdziemy nowy, 7-calowy ekran dotykowy oraz system Mini Connected, który umożliwia łączenie samochodu z urządzeniami mobilnymi.

Mini Cooper S R56 to samochód zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest to idealne auto do miasta, które świetnie sprawdzi się podczas jazdy po ulicach zakorkowanych miast.

Mini Cooper S to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez brytyjską firmę Mini. Pierwsze modele Mini Cooper S pojawiły się na rynku w 2001 roku. Od tego czasu samochód był wielokrotnie odświeżany. Ostatnia modernizacja miała miejsce w 2014 roku. Mini Cooper S R56 – dane techniczne Jeden z najpopularniejszych sportowych hatchbacków na świecie. Auto zostało…