Kim jest Sylwia Banasik?

Urodzona w 1994 roku Sylwia Banasik jest cenioną, polską artystką muzyczną, której utwory można znaleźć m.in. na Spotify, YouTube i YouTube Music oraz Deezer. Wokalistka, aktorka musicalowa i dubbingowa, która dla swoich fanów prowadzi oficjalny FanPage na Facebooku (śledzony przez ponad 27 000 osób) oraz konto na Instagramie (obserwowane przez prawie 30 000 osób).

Sylwia Banasik – wykształcenie i kariera

Banasik (dziś Banasik-Smulska) jest absolwentką warszawskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. F. Chopina, ale jej kariera zaczęła się na długo przed kierunkowym wykształceniem.

W 2004 roku, jako dziesięciolatka pojawiła się w popularnym wówczas konkursie wokalnym dla dzieci „Od przedszkola do Opola” i została jego laureatką. Pielęgnowany talent rozwijał się w kolejnych lat, dziś stawiają ją w czołówce najbardziej cenionych, młodych polskich wokalistek.

W czasie swojej kariery Sylwia Banasik współpracowała z teatrami warszawskimi: Muzycznym Roma i Rampa na Targówku. Aktualnie działa wraz ze Studio Accantus, którego nagrania można zobaczyć na kanale YouTube. Jest również związana z poznańskim Teatrem Muzycznym.

Jej głos można usłyszeć m.in. w piosenkach z filmów „Piękna i Bestia” (wykonała tu partie wokalne głównej bohaterki, Belli) czy w popowym wykonaniu utworów „Mam tę moc” z produkcji „Ralph Demolka w Internecie”, a także „Wokalizy” czy „Spaliny i krew”.

Solowy debiut: piosenka „Fajerwerki”, do której na planie teledysku pojawił się gościnnie Rafał Jonkisz. Kolejna płyta powstaje we współpracy z pianistą Adamem Pietrzakiem (planowana na rok 2022).

Urodzona w 1994 roku Sylwia Banasik jest cenioną, polską artystką muzyczną, której utwory można znaleźć m.in. na Spotify, YouTube i YouTube Music oraz Deezer. Wokalistka, aktorka musicalowa i dubbingowa, która dla swoich fanów prowadzi oficjalny FanPage na Facebooku (śledzony przez ponad 27 000 osób) oraz konto na Instagramie (obserwowane przez prawie 30 000 osób). Sylwia…