Pągowski to była postać

Andrzej Pągowski jest grafikiem

Artysta para się grafiką, tworzy doskonałe plakaty. Reklamuje sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuki czy konkursy piosenki na swoich plakatach. Urodził się w 1953 roku. Ma żonę i córkę Urszulę. Jego dzieła graficzne przyniosły mu ogromną sławę. Ma Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za całokształt jego twórczości. Jest absolwentem PWSSP w Poznaniu, na Wydziale Plakatu. Jest dyrektorem artystycznym polskiego wydania Playboya, magazynu dla panów. Założył agencję KreacjaPro. Po 1989 roku jego kariera rozwinęła się jeszcze lepiej. Znane nazwisko jest jego największym kapitałem. Umiejętnie włączył się w świat reklamy.

Sławny w Europie

Jego prace były prezentowane w takich miastach, jak Sofia, Berlin, Paryż, Londyn, Sztokholm i Getynga. Wielokrotnie był nagradzany w konkursie „Najlepszy Plakat Warszawy”. Nazwisko Pągowski wiele znaczy, kojarzone jest od razu trafnie z polską szkołą plakatu. Tworzył rysunkowe spoty dla kanału o nazwie Discovery Historia. Jest autorem muralu w Ogrodzie Różanym. Kreował także warszawską krowę, która jest pokryta czarnymi krukami. Tworzy bardzo ciekawe kampanie reklamowe łatwe do zapamiętania, np. Palę, więc śmierdzę w ramach kampanii Młodość, bez papierosa. Angażuje się w setki przedsięwzięć artystycznych oraz edukacyjnych. Andrzej Pągowski to artysta nowoczesny, kreatywny, mający setki pomysłów, popularny w Polsce, który odcisnął swój ślad także w Europie. Jego prace dotarły też do San Francisco, prezentowane są także w Centrum Georges Pompidou w Paryżu. 

Andrzej Pągowski jest grafikiem Artysta para się grafiką, tworzy doskonałe plakaty. Reklamuje sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuki czy konkursy piosenki na swoich plakatach. Urodził się w 1953 roku. Ma żonę i córkę Urszulę. Jego dzieła graficzne przyniosły mu ogromną sławę. Ma Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za całokształt jego twórczości. Jest absolwentem PWSSP w Poznaniu, na…