Czym jest nużeniec?

Nużeniec jest pasożytem, który wywołuje chorobę nużycę. Niestety jest ona niesamowicie powszechna, ponieważ nosicielami jest coraz to większa część dorosłych osób. Nużyca jest naprawdę źle rozpoznawana i mylona z innego rodzaju schorzeniami skóry. Jak zatem sprawdzić, czy nas zaatakował nużeniec?

Przyczyny nużeńca ludzkiego

Nużeniec ludzki atakuje bardzo szybko, gdy tylko nie zachowamy podstaw higieny. Nużycą zarazić się można poprzez kontakt z człowiekiem zainfekowanym. Nie tylko chodzi o kontakt bezpośredni, ale także pośredni, na przykład używając takich samych toaletowych przyborów co osoba chora, a nawet dotykając takich samych testerów kosmetyków, które znajdują się w drogeriach. Zakazić się można także u kosmetyczki czy też fryzjera. A co ciekawe, podczas laboratoryjnych zajęć, jeśli studenci prowadzą zajęcia w mikroskopowych pracowniach.

Objawy nużeńca ludzkiego

Jeśli chodzi o objawy zakażenia dawać można różne, dlatego może być często mylony z bakteryjnymi zakażeniami. Jednak nużyca przebiegać może także w sposób całkowicie bezobjawowy. Jednak najczęściej nużeniec wywołuje skórne objawy takie jak: łuszczenie się skóry, wypryski czy też świąd.

W przebiegu nużycy na skórze pojawić się mogą grudki oraz także krostki, które przypominają trądzikowe zmiany, ale nużyca przebiegać może także równolegle z trądzikiem różowatym oraz pospolitym. Może także przyczynić się po prostu do pojawienia się zaskórników otwartych czy też zaskórników zamkniętych, które są nazywane powszechnie wągrami. Nużyca twarzy mylona może być z alergią.

Nużeniec jest pasożytem, który wywołuje chorobę nużycę. Niestety jest ona niesamowicie powszechna, ponieważ nosicielami jest coraz to większa część dorosłych osób. Nużyca jest naprawdę źle rozpoznawana i mylona z innego rodzaju schorzeniami skóry. Jak zatem sprawdzić, czy nas zaatakował nużeniec? Przyczyny nużeńca ludzkiego Nużeniec ludzki atakuje bardzo szybko, gdy tylko nie zachowamy podstaw higieny. Nużycą zarazić…