Czy kosmetyki z Ameryki mogą być niebezpieczne?

Kosmetyki z Ameryki cieszą się ostatnio coraz większą popularnością w Polsce. Ale czy są one w 100% bezpieczne?

Normy europejskie są znacznie bardziej restrykcyjne niż amerykańskie, z tego powodu koncerny kosmetyczne mogą korzystać z mniejszej ilości chemikaliów w produktach codziennego użytku. Natomiast kosmetyki z Ameryki mogą zawierać znaczną ilość niebezpiecznych substancji syntetycznych, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie i urodę.

Z tego powodu kosmetyki z Ameryki, zamiast działań upiększających, mogą wyrządzić szkodę naszemu organizmowi. Do działań niepożądanych należą m.in. uszkodzenia narządów, mutacje genetyczne, a także wady wrodzone u dzieci, których matki stosowały je podczas ciąży. Straszne, prawda?! I zastanawiające, dlaczego rynek amerykański jest mniej restrykcyjny niż nasz?

Jakie zatem kosmetyki są najbezpieczniejsze? Warto sięgać po produkty ekologiczne, o prostym składzie, które możemy coraz częściej kupić w rodzimych sklepach i drogeriach. Bo przecież zdrowie jes najważniejsze!

Kosmetyki z Ameryki cieszą się ostatnio coraz większą popularnością w Polsce. Ale czy są one w 100% bezpieczne? Normy europejskie są znacznie bardziej restrykcyjne niż amerykańskie, z tego powodu koncerny kosmetyczne mogą korzystać z mniejszej ilości chemikaliów w produktach codziennego użytku. Natomiast kosmetyki z Ameryki mogą zawierać znaczną ilość niebezpiecznych substancji syntetycznych, które mają szkodliwy…